Description
Size Information:
One Size
Chest:50cm, Length:103cm with straps
























Size Information: One Size Chest:50cm, Length:103cm with straps
Size Information:
One Size
Chest:50cm, Length:103cm with straps
























| Weight | 0.187 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 15 × 6 cm |
| Brand Name | YUOOMUOO |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | Spaghetti Strap |
| Fabric Type | Chiffon |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | Floral |
| Fit Type | Regular Fit |
| Silhouette | A-LINE |
| Neckline | Slash Neck |
| Decoration | Lace |
| Style | Beach Style |
| Dresses Length | Knee-Length |
| Material | Chiffon, Assorted |
| Craft of Weaving | Tatting |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Summer |
| Closure Type | Pullover |
| Type | Camisole |
| Material Composition | synthetic fiber |
| Waistline | empire |
| Sleeve Length(cm) | Sleeveless |
| Release Date | Summer 2024 |
| Profile Type | A |
| Model Number | YL8021 |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Gender | Women |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"50", "inch":"19.69"}, "size":"单一码", "vid":-1}]} |
S***a –
Dress same as photo.
AliExpress Shopper –
Even a size larger than my normal size is a bit small but still wearable.
E***a –
It’s cute, it makes the person feel a bit swollen, it seems like I’m even swollen but it’s lovely.
R***G –
Completely in love with this dress. I loved it. The fabric is cool and doesn’t show through too much. Good quality.
AliExpress Shopper –
Item packaged well came in good condition exactly as described organised shipping came very fast overall very happy with the item
AliExpress Shopper –
It is very cute. Definitely try to get a larger size as it goes a little small. I believe i got medium and it looks like it would fit a child.
AliExpress Shopper –
The dress is beautiful, I liked it. The material is very good, perfect 🌻💮🌻
AliExpress Shopper –
It took a while to arrive. The dress is perfect, looks beautiful on the body.
A***a –
It’s a very nice dress and it stretches; it’s comfortable despite the spring material. I recommend it for very slim people. As it stretches, it fits well, but the straps can be uncomfortable if it’s too tight. In my case, I let my 10-year-old daughter wear it.
AliExpress Shopper –
100% reliable and recommended. I really like the quality, and the shipping is super fast. I have placed several orders already and I truly recommend the supplier; the products are of very good quality, the color and everything else is excellent.
AliExpress Shopper –
Excellent, as always, I already have all the colors. Although it’s small, it fits up to size XL 🩵
AliExpress Shopper –
Excellent, as always, I already have all the colors. Although it’s small, it fits up to size XL. 🩷