Additional information
| Weight | 0.300 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 8 cm |
| Brand Name | JXEN |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Material | Elastane |
| Gender | Women |
| Feature | Breathable |
| Fit | True to Size |
| Craft of Weaving | Knit |
| Department Name | Women |
| pattern | solid color |
| Supply category | spot |
| Product Category | jacket |
| Is it in stock? | Yes |
| size | S, M, L, XL |
| Lining composition | elastane |
| Lining composition content | 25 |
| Lining name | Chemical fiber blend |
| item number | T6540 |
| Fabric name | Chemical fiber blend |
| applicable scenario | Running, fitness and fitness |
| Patent type | without |
| applicable population | young woman |
| way of wearing | cardigan |
| Quality inspection report number | Consult customer service |
| length | hip length |
| applicable gender | female |
| Inventory type | whole order |
| function | quick drying |
| Fabric composition content | 75 |
| Fabric composition | Nylon/Nylon |
| Suitable for the season | Summer, winter, spring, autumn |
| sleeve length | long sleeve |
| Clothing version | conventional |
| margin of error | 1~2cm |











Reviews
There are no reviews yet.