Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 18 × 20 cm |
| Brand Name | NONE |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Junior |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Autumn/Winter |
| Clothing Length | regular |
| Decoration | NONE |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | Butterfly Sleeve |
| Fabric Type | Nylon Cotton |
| High-concerned chemical | None |
| Material | POLYESTER |
| Pattern Type | solid color |
| Fit | True to Size |
| Tops Type | TEES |
| Release Date | Spring 2025 |
| Item Type | tops |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Gender | Women |
| Occasion | Office |
| Fit Type | Loose |
| pattern | solid color |
| attribute two | Chiffon shirt lotus leaf edge woman |
| size | S, M, L |
| version | conventional |
| Main fabric composition content | 95% and above |
| Style Type | Japan and Korea Leisure |
| Main fabric composition 2 | Polyester (polyester fiber) |
| collar | V-neck |
| pop element | ruffle edge |
| style | pullover, intellectual wind |
| Fabric name | Chiffon |
| sleeve type | Regular sleeve |
| Main fabric composition | Polyester (polyester fiber) |
| way of wearing | pullover |
| length | Ordinary (50cm < length ≤ 65cm) |
| applicable gender | female |
| attribute one | Chiffon shirt long-sleeved top |
| Cross-border style types | comfortable and casual |
| Listing year/season | Spring 2025 |
| sleeve length | long sleeve |
| process | splicing |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"104", "inch":"40.94"}, "size":"S", "vid":100014064}, {"length":{"cm":"108", "inch":"42.52"}, "size":"M", "vid":361386}, {"length":{"cm":"112", "inch":"44.09"}, "size":"L", "vid":361385}]} |










Reviews
There are no reviews yet.