Description
Dear friends, it is recommended to choose the size according to the size chart below after measuring the length of the foot. For the width of the foot, you can consider choosing one size larger.
| Weight | 0.300 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| Brand Name | comemore |
| Dressing style | other |
| Outsole Material | Rubber |
| Heel Height | Flat (≤1cm) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 0-3cm |
| High-concerned chemical | None |
| Sandal Type | Jelly Shoes |
| Upper fixing method | sticking |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Casual |
| Upper Material | PVC |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Gender | Women |
| Department Name | Adult |
| Back Counter Type | Cover Heel |
| Pattern Type | Solid |
| Side Vamp Type | Open |
| Fit | True to Size |
| Style | Fashion |
| Heel Type | Flat with |
| Closure Type | Slip-On |
| Lining Material | PVC |
| Model Number | 204292 |
| Item Type | sandals |
| Fashion Element | Shallow |
| Insole Material | PU |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"22.5", "inch":"8.86"}, "size":"35", "vid":-1}, {"length":{"cm":"23", "inch":"9.06"}, "size":"36", "vid":-3}, {"length":{"cm":"23.5", "inch":"9.25"}, "size":"37", "vid":-5}, {"length":{"cm":"24", "inch":"9.45"}, "size":"38", "vid":-7}, {"length":{"cm":"24.5", "inch":"9.65"}, "size":"39", "vid":-8}, {"length":{"cm":"25", "inch":"9.84"}, "size":"40", "vid":-9}, {"length":{"cm":"25.5", "inch":"10.04"}, "size":"41", "vid":-10}, {"length":{"cm":"26", "inch":"10.24"}, "size":"42", "vid":-11}, {"length":{"cm":"26.5", "inch":"10.43"}, "size":"43", "vid":-12}, {"length":{"cm":"27", "inch":"10.63"}, "size":"44", "vid":-13}, {"length":{"cm":"27.5", "inch":"10.83"}, "size":"45", "vid":-14}, {"length":{"cm":"21.5", "inch":"8.46"}, "size":"33", "vid":-23}, {"length":{"cm":"22", "inch":"8.66"}, "size":"34", "vid":-25}]} |
Reviews
There are no reviews yet.