Description

Material:Canvas
Height:1.5cm









Wholesale and drop shipping are both welcomed?
















1.High quality material,comfortable and soft,Reduces stress on joints,strengthens and tones,improves posture 2.Tip design stylish, sight, personality,We have more sizes Colour design for You and yours family or lover Or friends select 3.Lightweight walking shoe,Convenient slip-on design,Cushioned selectinsole,fashion and personality 4.Suitable for outdoor walking,Entertainment,leisure,party,work,Wedding and other occasions,color sturdy and stylish. Note 1 We are using Chinese […]

Material:Canvas
Height:1.5cm









Wholesale and drop shipping are both welcomed?
















| Weight | 0.300 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 30 × 10 cm |
| Brand Name | ZANPACE |
| Department Name | Adult |
| Upper Material | CANVAS |
| Origin | Mainland China |
| Outsole Material | Rubber |
| Heel Height | Flat (≤1cm) |
| High-concerned chemical | None |
| Gender | Women |
| Upper fixing method | stitching |
| Whether waterproof | No |
| Whether with metal toe cap | No |
| Shoes Type | CANVAS |
| With or install Professional accessories | None |
| Upper coverage | Above the ankle but not to the knee |
| Fashion Element | Shallow |
| Closure Type | Lace-Up |
| Season | Summer |
| Pattern Type | Solid |
| Insole Material | Latex Foam |
| Fit | True to Size |
| Lining Material | CANVAS |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"22", "inch":"8.66"}, "size":"4.5", "vid":200000285}, {"length":{"cm":"22.5", "inch":"8.86"}, "size":"5", "vid":698}, {"length":{"cm":"23", "inch":"9.06"}, "size":"5.5", "vid":200000286}, {"length":{"cm":"23.5", "inch":"9.25"}, "size":"6", "vid":1394}, {"length":{"cm":"24", "inch":"9.45"}, "size":"6.5", "vid":200000287}, {"length":{"cm":"24.5", "inch":"9.65"}, "size":"7", "vid":3434}, {"length":{"cm":"25", "inch":"9.84"}, "size":"7.5", "vid":200000288}, {"length":{"cm":"25.5", "inch":"10.04"}, "size":"8", "vid":699}, {"length":{"cm":"26", "inch":"10.24"}, "size":"8.5", "vid":200000289}, {"length":{"cm":"26.5", "inch":"10.43"}, "size":"9", "vid":350262}, {"length":{"cm":"27", "inch":"10.63"}, "size":"9.5", "vid":200000290}]} |
Reviews
There are no reviews yet.