Description
Comwarm Fashion Women's Slippers Platform Outdoor Female Slides Slip On Concise Slides EVA Soft Sole Comfortable Women's Sandals
































Comwarm Fashion Women's Slippers Platform Outdoor Female Slides Slip On Concise Slides EVA Soft Sole Comfortable Women's Sandals
Comwarm Fashion Women's Slippers Platform Outdoor Female Slides Slip On Concise Slides EVA Soft Sole Comfortable Women's Sandals
































| Weight | 0.350 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 30 cm |
| Department Name | Adult |
| Applicable Place | Outside |
| Brand Name | Comwarm |
| Style | Concise |
| Fashion Element | Platform |
| Fit | True to Size |
| Platform Height | 3-5cm |
| Heel Type | Flat with |
| High-concerned chemical | None |
| Season | Summer |
| Upper fixing method | Injection molding |
| Upper Material | Other |
| Shoes Type | Slides |
| Origin | Mainland China |
| Gender | Women |
| Insole Material | EVA |
| Item Type | slippers |
| Pattern Type | Solid |
| Lining Material | NONE |
| Outsole Material | EVA |
| Closure Type | Pull On |
| Heel Height | Med (3CM – 5CM) |
| CN | Zhejiang |
| With Platforms | Yes |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"countrySizeMap":{"EU":"36", "BR":"35", "JP":"23", "UK":"3.5", "KR":"235", "MX":"23.5", "US":"6"}, "length":{"cm":"23.5", "inch":"9.25"}, "size":"35-36", "vid":8936968}, {"countrySizeMap":{"EU":"37", "BR":"36", "JP":"23.5", "UK":"4", "KR":"240", "MX":"24", "US":"6.5"}, "length":{"cm":"24", "inch":"9.45"}, "size":"37-38", "vid":11153007}, {"countrySizeMap":{"EU":"38", "BR":"36.5", "JP":"24", "UK":"5", "KR":"245", "MX":"24.5", "US":"7"}, "length":{"cm":"24.5", "inch":"9.65"}, "size":"39-40", "vid":4280324}]} |
Reviews
There are no reviews yet.