Description






























Heel height: 10.5cm, 9.5cm, 7.5cm. Three heights for you to choose from






























| Weight | 0.700 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 30 × 20 cm |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Dressing style | other |
| Outsole Material | PVC |
| Heel Height | Super High (8CM – Up) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 0-3cm |
| High-concerned chemical | None |
| Sandal Type | Modern Sandals |
| Upper fixing method | sticking |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Wedding |
| Upper Material | PU |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Gender | Women |
| Department Name | Adult |
| Closure Type | Buckle Strap |
| Back Counter Type | Back Strap |
| Pattern Type | Solid |
| Side Vamp Type | Open |
| Fit | True to Size |
| Style | Sexy |
| Lining Material | PU |
| Item Type | sandals |
| Insole Material | PU |
| Heel type | chunky heel |
| height of heel | about 10.5 cm 7.5cm 9.5cm |
| popular elements | rhinestones, shallow mouth, |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"21.5", "inch":"8.46"}, "size":"33", "vid":-29}, {"length":{"cm":"22", "inch":"8.66"}, "size":"34", "vid":-30}, {"length":{"cm":"22.5", "inch":"8.86"}, "size":"35", "vid":-31}, {"length":{"cm":"23", "inch":"9.06"}, "size":"36", "vid":-32}, {"length":{"cm":"23.5", "inch":"9.25"}, "size":"37", "vid":-33}, {"length":{"cm":"24", "inch":"9.45"}, "size":"38", "vid":-34}, {"length":{"cm":"24.5", "inch":"9.65"}, "size":"39", "vid":-35}, {"length":{"cm":"25", "inch":"9.84"}, "size":"40", "vid":-36}, {"length":{"cm":"25.5", "inch":"10.04"}, "size":"41", "vid":-37}, {"length":{"cm":"26", "inch":"10.24"}, "size":"42", "vid":-38}, {"length":{"cm":"26.5", "inch":"10.43"}, "size":"43", "vid":-39}, {"length":{"cm":"27", "inch":"10.63"}, "size":"44", "vid":-40}, {"length":{"cm":"27.5", "inch":"10.83"}, "size":"45", "vid":-41}, {"length":{"cm":"28", "inch":"11.02"}, "size":"46", "vid":-42}]} |
Reviews
There are no reviews yet.