Description




























































































































































| Weight | 0.600 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Brand Name | CINESSD |
| Dressing style | other |
| Outsole Material | TPU |
| Heel Height | High (5CM – 8CM) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 7cm And Up |
| High-concerned chemical | None |
| Sandal Type | Peep Toe |
| Upper fixing method | Others (fill in by yourself) |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Office & Career |
| Upper Material | HEMP |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Gender | Women |
| Department Name | Adult |
| Closure Type | Slip-On, Slip-On |
| Back Counter Type | Cover Heel |
| Pattern Type | Geometric |
| Side Vamp Type | Open |
| Fit | True to Size |
| Style | Fashion |
| Heel Type | Wedges |
| Lining Material | PU |
| Item Type | sandals |
| Fashion Element | Platform |
| Insole Material | PU |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"22", "inch":"8.66"}, "size":"34(Foot 22cm)", "vid":-1}, {"length":{"cm":"22.5", "inch":"8.86"}, "size":"35(Foot 22.5cm)", "vid":-2}, {"length":{"cm":"23", "inch":"9.06"}, "size":"36(Foot 23cm)", "vid":-3}, {"length":{"cm":"23.5", "inch":"9.25"}, "size":"37(Foot 23.5cm)", "vid":-4}, {"length":{"cm":"24", "inch":"9.45"}, "size":"38(Foot 24cm)", "vid":-5}, {"length":{"cm":"24.5", "inch":"9.65"}, "size":"39(Foot 24.5cm)", "vid":-6}, {"length":{"cm":"25", "inch":"9.84"}, "size":"40(Foot 25cm)", "vid":-7}]} |
Reviews
There are no reviews yet.