Description
Type : women indoor outdoor slippers , summer high heel sandals




















Type : women indoor outdoor slippers , summer high heel sandals Cute Cartoon style / Soft eva / 2 way wear Color : leopard / snake / xuancai Size Chart : CN35/36 Fit for foot length 22.5cm CN37/38 Fit for foot length 23.5cm CN39/40 Fit for foot length 24.5cm
Type : women indoor outdoor slippers , summer high heel sandals




















| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 18 cm |
| Brand Name | NONE |
| Shoes Type | Basic |
| Applicable Place | Outside |
| Upper Material | EVA |
| Closure Type | Pull On |
| Department Name | Adult |
| Outsole Material | EVA |
| Heel Height | High (5CM – 8CM) |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Summer |
| Upper fixing method | Injection molding |
| Heel Type | Wedges |
| Gender | Women |
| Lining Material | NONE, NONE |
| Item Type | slippers |
| Model Number | B5052 |
| Fashion Element | Shallow |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 5-7cm |
| Insole Material | EVA |
| Pattern Type | Animal Prints |
| Fit | Smaller Than Usual |
| style | leisure / street style / roman / Korean style |
| occasion | home / street / beach / school / daily |
| type | girls wedges shoes |
| type 2 | ladies summer sandals |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"22.5", "inch":"8.86"}, "size":"35-36(Foot22.5cm)", "vid":-1}, {"length":{"cm":"23.5", "inch":"9.25"}, "size":"37-38(Foot23.5cm)", "vid":-2}, {"length":{"cm":"24.5", "inch":"9.65"}, "size":"39-40(Foot24.5cm)", "vid":-3}]} |
Reviews
There are no reviews yet.