Description
Crestar Winter Casual Clogs Slippers Waterproof Garden Shoes Outdoor Non-slip Fur Clogs Soft Plush Slippers Unisex Bedroom Shoes

















Crestar Winter Casual Clogs Slippers Waterproof Garden Shoes Outdoor Non-slip Fur Clogs Soft Plush Slippers Unisex Bedroom Shoes
Crestar Winter Casual Clogs Slippers Waterproof Garden Shoes Outdoor Non-slip Fur Clogs Soft Plush Slippers Unisex Bedroom Shoes

















| Weight | 0.380 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 10 cm |
| Brand Name | Crestar |
| Shoes Type | Home Cotton Shoes |
| Applicable Place | Outside |
| Upper Material | Fur |
| Closure Type | Pull On |
| Department Name | Adult |
| Outsole Material | EVA |
| Heel Height | Low (1CM – 3CM) |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Winter |
| Upper fixing method | Injection molding |
| Heel Type | Flat with |
| Gender | Women |
| Lining Material | Short Plush |
| Item Type | slippers |
| Fashion Element | Faux Fur |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 0-3cm |
| Style | Concise |
| Insole Material | EVA |
| Pattern Type | Solid |
| Fit | True to Size |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Reviews
There are no reviews yet.