Description




























































| Weight | 0.086 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 11 × 4 cm |
| Brand Name | NONE |
| Shoes Type | Bathroom Slippers |
| Origin | Mainland China |
| Closure Type | Pull On |
| Upper Material | EVA |
| Outsole Material | EVA |
| High-concerned chemical | None |
| Heel Type | Flat with |
| Lining Material | NONE |
| Applicable Place | Indoor |
| Style | Concise |
| Item Type | slippers |
| Season | Summer |
| Fashion Element | light |
| Department Name | Adult |
| Heel Height | Flat (≤1cm) |
| With Platforms | No |
| Pattern Type | Solid |
| Gender | Women |
| Insole Material | EVA |
| Fit | True to Size |
| Upper fixing method | Injection molding |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"countrySizeMap":{"EU":"36", "BR":"35", "JP":"23", "UK":"3.5", "KR":"235", "MX":"23.5", "US":"6"}, "length":{"cm":"23.5", "inch":"9.25"}, "size":"37-38", "vid":11153007}, {"countrySizeMap":{"EU":"38", "BR":"36.5", "JP":"24", "UK":"5", "KR":"245", "MX":"24.5", "US":"7"}, "length":{"cm":"24.5", "inch":"9.65"}, "size":"39-40", "vid":4280324}, {"countrySizeMap":{"EU":"41", "BR":"38.5", "JP":"25.5", "UK":"6.5", "KR":"260", "MX":"26", "US":"9"}, "length":{"cm":"26", "inch":"10.24"}, "size":"41-42", "vid":9746271}, {"countrySizeMap":{}, "length":{"cm":"27", "inch":"10.63"}, "size":"43-44", "vid":20704417}]} |
Reviews
There are no reviews yet.