Description












































| Weight | 0.174 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 11 × 8 cm |
| Brand Name | JMPRS |
| Applicable Place | Indoor |
| Upper Material | EVA |
| Closure Type | Pull On |
| Department Name | Adult |
| Outsole Material | EVA |
| Heel Height | Flat (≤1cm) |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Upper fixing method | Injection molding |
| Item Type | slippers |
| Model Number | A4516 |
| Fashion Element | light |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 0-3cm |
| Style | Concise |
| Insole Material | EVA |
| Pattern Type | Solid |
| Fit | True to Size |
| Lining Material | NONE |
| size | 36-37/38-39/40-41/42-43/44-45 |
| season | summer/spring/autumn |
| occasion | daily/vacation/hi-street/beach/party |
| gender | women/woman/mujer/female/lady/ladies/femme |
| color | pink/yellow/khaki/grey/black/white/green |
| top shape | round toe |
| shoes item | slippers/sandals/slides/home shoes/flip flops/beach shoes/bathroom |
| shoes type | cloud slippers/summer slippers/pillow slides/beach slippers/platform s |
| heel type | flat heels/flat with/soft bottom |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"22.5", "inch":"8.86"}, "size":"34-35", "vid":-1}, {"length":{"cm":"23.5", "inch":"9.25"}, "size":"36-37", "vid":-2}, {"length":{"cm":"24.5", "inch":"9.65"}, "size":"38-39", "vid":-3}, {"length":{"cm":"25.5", "inch":"10.04"}, "size":"40-41", "vid":-4}, {"length":{"cm":"26.5", "inch":"10.43"}, "size":"42-43", "vid":-5}, {"length":{"cm":"27.5", "inch":"10.83"}, "size":"44-45", "vid":-6}, {"length":{"cm":"28.5", "inch":"11.22"}, "size":"46-47", "vid":-7}]} |
Reviews
There are no reviews yet.