Description
New Man Women Slippers Flip Flops Indoor Outdoor Beach Sandals Super Soft Bottom Slides Non-slip Thick Soled Women Slippers






































New Man Women Slippers Flip Flops Indoor Outdoor Beach Sandals Super Soft Bottom Slides Non-slip Thick Soled Women Slippers
New Man Women Slippers Flip Flops Indoor Outdoor Beach Sandals Super Soft Bottom Slides Non-slip Thick Soled Women Slippers






































| Weight | 0.350 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 25 × 20 cm |
| Department Name | Adult |
| Applicable Place | Outside |
| Brand Name | YUE&LINXI |
| Style | LEISURE |
| Fashion Element | Platform |
| Fit | True to Size |
| Platform Height | 3-5cm |
| Heel Type | Flat with |
| High-concerned chemical | None |
| Season | Summer |
| Upper fixing method | Injection molding |
| Upper Material | EVA |
| Shoes Type | Flip Flops |
| Origin | Mainland China |
| Gender | Women |
| Insole Material | EVA |
| Item Type | slippers |
| Pattern Type | Solid |
| Outsole Material | EVA |
| Closure Type | Pull On |
| Heel Height | Flat (≤1cm) |
| CN | Fujian |
| With Platforms | Yes |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"countrySizeMap":{"EU":"37", "BR":"35", "JP":"23.5", "UK":"5", "KR":"235", "MX":"23.5", "US":"6"}, "length":{"cm":"23.5", "inch":"9.25"}, "size":"36-37", "vid":201446567}, {"countrySizeMap":{"EU":"39", "BR":"36.5", "JP":"24.5", "UK":"6", "KR":"245", "MX":"24.5", "US":"7"}, "length":{"cm":"24.5", "inch":"9.65"}, "size":"38-39", "vid":201446563}, {"countrySizeMap":{"EU":"41", "BR":"38", "JP":"25.5", "UK":"7", "KR":"255", "MX":"25.5", "US":"8"}, "length":{"cm":"25.5", "inch":"10.04"}, "size":"40-41", "vid":201446566}, {"countrySizeMap":{"EU":"43", "BR":"40", "JP":"26.5", "UK":"8", "KR":"265", "MX":"26.5", "US":"9"}, "length":{"cm":"26.5", "inch":"10.43"}, "size":"42-43", "vid":201446564}, {"countrySizeMap":{"EU":"45", "BR":"41", "JP":"27.5", "UK":"9", "KR":"275", "MX":"27.5", "US":"10"}, "length":{"cm":"27.5", "inch":"10.83"}, "size":"44-45", "vid":201446565}, {"countrySizeMap":{"EU":"47", "BR":"42.5", "JP":"28.5", "UK":"10", "KR":"285", "MX":"28.5", "US":"11"}, "length":{"cm":"28.5", "inch":"11.22"}, "size":"46-47", "vid":46134930}]} |
Reviews
There are no reviews yet.