Description































































Material: Corduroy+EV Anti-Slip Feature Equipped with anti-slip properties, these slippers enhance safety on indoor surfaces. Silent Indoor Design The silent indoor feature ensures you can move around quietly, perfect for early morning or late-night use. Corduroy Material Crafted from cozy corduroy, these slippers offer a luxurious feel and warm embrace for your feet. Bow Knot […]































































| Weight | 0.180 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 13 cm |
| Department Name | Adult |
| Applicable Place | Indoor |
| Brand Name | Aifong |
| Style | Sexy |
| Fashion Element | Cross-tied |
| Fit | Smaller Than Usual |
| Platform Height | 0-3cm |
| Heel Type | Flat with |
| High-concerned chemical | None |
| Season | Spring/Autumn |
| Upper fixing method | straps across the instep and around the big toe |
| Upper Material | Microfiber |
| Shoes Type | Modern Slippers |
| Origin | Mainland China |
| Gender | Women |
| Insole Material | EVA |
| Item Type | slippers |
| Pattern Type | Solid |
| Outsole Material | EVA |
| Closure Type | Pull On |
| Heel Height | Low (1CM – 3CM) |
| CN | Anhui |
| With Platforms | Yes |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"23", "inch":"9.06"}, "size":"36-37", "vid":-1}, {"length":{"cm":"24", "inch":"9.45"}, "size":"38-39", "vid":-2}, {"length":{"cm":"25", "inch":"9.84"}, "size":"40-41", "vid":-3}, {"length":{"cm":"26", "inch":"10.24"}, "size":"42-43", "vid":-4}]} |
Reviews
There are no reviews yet.