Description
























| Weight | 0.448 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 21 × 14 cm |
| Brand Name | BEVERGREEN |
| Dressing style | other |
| Outsole Material | EVA |
| Heel Height | Med (3CM – 5CM) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 3-5cm |
| High-concerned chemical | None |
| Sandal Type | Clogs |
| Upper fixing method | Injection molding |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Casual |
| Upper Material | EVA |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Gender | Women |
| Department Name | Adult |
| Closure Type | Slip-On |
| Pattern Type | Animal Prints |
| Side Vamp Type | Covered |
| Fit | True to Size |
| Heel Type | Wedges |
| Item Type | sandals |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"countrySizeMap":{"EU":"36", "BR":"34.5", "JP":"22.5", "UK":"3", "KR":"230", "MX":"23", "US":"5.5"}, "length":{"cm":"23", "inch":"9.06"}, "size":"35-36", "vid":8936968}, {"countrySizeMap":{"EU":"37", "BR":"36", "JP":"23.5", "UK":"4", "KR":"240", "MX":"24", "US":"6.5"}, "length":{"cm":"24", "inch":"9.45"}, "size":"37-38", "vid":11153007}, {"countrySizeMap":{"EU":"39", "BR":"37.5", "JP":"24.5", "UK":"5.5", "KR":"250", "MX":"25", "US":"7.5"}, "length":{"cm":"25", "inch":"9.84"}, "size":"39-40", "vid":4280324}]} |
Reviews
There are no reviews yet.