Description










| Weight | 0.366 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 24 × 12 cm |
| Brand Name | BEVERGREEN |
| Dressing style | other |
| Outsole Material | EVA |
| Heel Height | Low (1CM – 3CM) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 3-5cm |
| High-concerned chemical | None |
| Sandal Type | Ankle-Wrap |
| Upper fixing method | Injection molding |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Casual |
| Upper Material | EVA |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Gender | Women |
| Department Name | Adult |
| Item Type | sandals |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"23", "inch":"9.06"}, "size":"35-36", "vid":-7}, {"length":{"cm":"24", "inch":"9.45"}, "size":"37-38", "vid":-8}, {"length":{"cm":"25", "inch":"9.84"}, "size":"39-40", "vid":-9}]} |
Reviews
There are no reviews yet.