Description
Foot length 21.5-22.5(cm) = Size 34/35
Foot length 22.6-23.5(cm) = Size 36/37
Foot length 23.6-24.5(cm) = Size 38/39
Foot length 24.6-25.5(cm) = Size 40/41
Foot length 25.6-26.5(cm) = Size 42/43
Foot length 26.6-27.5(cm) = Size 44/45.











































About the choose of size. Foot length 21.5-22.5(cm) = Size 34/35 Foot length 22.6-23.5(cm) = Size 36/37 Foot length 23.6-24.5(cm) = Size 38/39 Foot length 24.6-25.5(cm) = Size 40/41 Foot length 25.6-26.5(cm) = Size 42/43 Foot length 26.6-27.5(cm) = Size 44/45.
Foot length 21.5-22.5(cm) = Size 34/35
Foot length 22.6-23.5(cm) = Size 36/37
Foot length 23.6-24.5(cm) = Size 38/39
Foot length 24.6-25.5(cm) = Size 40/41
Foot length 25.6-26.5(cm) = Size 42/43
Foot length 26.6-27.5(cm) = Size 44/45.











































| Weight | 0.472 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 23 × 13 cm |
| Brand Name | Lucyever |
| Dressing style | other |
| Outsole Material | EVA |
| Heel Height | High (5CM – 8CM) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 3-5cm |
| High-concerned chemical | None |
| Sandal Type | Basic |
| Upper fixing method | Injection molding |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Casual |
| Upper Material | EVA |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Gender | Women |
| Department Name | Adult |
| Back Counter Type | Front & Rear Strap |
| Pattern Type | Solid |
| Side Vamp Type | Open |
| Fit | True to Size |
| Style | LEISURE |
| Heel Type | Wedges |
| Lining Material | NONE |
| Closure Type | Slip-On |
| Model Number | L4267 |
| Item Type | sandals |
| Fashion Element | Appliques |
| Insole Material | EVA |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"countrySizeMap":{"EU":"35", "BR":"33.5", "JP":"22", "UK":"2.5", "KR":"225", "MX":"22.5", "US":"5"}, "length":{"cm":"22.5", "inch":"8.86"}, "size":"35-36", "vid":8936968}, {"countrySizeMap":{"EU":"36", "BR":"35", "JP":"23", "UK":"3.5", "KR":"235", "MX":"23.5", "US":"6"}, "length":{"cm":"23.5", "inch":"9.25"}, "size":"37-38", "vid":11153007}, {"countrySizeMap":{"EU":"38", "BR":"36.5", "JP":"24", "UK":"5", "KR":"245", "MX":"24.5", "US":"7"}, "length":{"cm":"24.5", "inch":"9.65"}, "size":"39-40", "vid":4280324}]} |
Reviews
There are no reviews yet.