Description






















| Weight | 0.244 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 11 × 8 cm |
| Brand Name | UETEEY |
| Dressing style | other |
| Outsole Material | Rubber |
| Heel Height | Med (3CM – 5CM) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 0-3cm |
| High-concerned chemical | None |
| Sandal Type | Modern Sandals |
| Upper fixing method | stitching |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Casual |
| Upper Material | PU |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Gender | Women |
| Department Name | Adult |
| Pattern Type | Solid |
| Side Vamp Type | Open |
| Fit | True to Size |
| Style | ethnic |
| Heel Type | Wedges |
| Closure Type | Slip-On |
| Model Number | cm27, c188 |
| Item Type | sandals |
| Fashion Element | Flower |
| Insole Material | PU |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"22", "inch":"8.66"}, "size":"34", "vid":-1}, {"length":{"cm":"22.5", "inch":"8.86"}, "size":"35", "vid":-3}, {"length":{"cm":"23", "inch":"9.06"}, "size":"36", "vid":-5}, {"length":{"cm":"23.5", "inch":"9.25"}, "size":"37", "vid":-7}, {"length":{"cm":"24", "inch":"9.45"}, "size":"38", "vid":-9}, {"length":{"cm":"24.5", "inch":"9.65"}, "size":"39", "vid":-11}, {"length":{"cm":"25", "inch":"9.84"}, "size":"40", "vid":-13}, {"length":{"cm":"25.5", "inch":"10.04"}, "size":"41", "vid":-15}, {"length":{"cm":"26", "inch":"10.24"}, "size":"42", "vid":-17}, {"length":{"cm":"26.5", "inch":"10.43"}, "size":"43", "vid":-19}, {"length":{"cm":"27", "inch":"10.63"}, "size":"44", "vid":-21}, {"length":{"cm":"27.5", "inch":"10.83"}, "size":"45", "vid":-23}]} |
Reviews
There are no reviews yet.