Description
About the choose of size.
Foot length 22.6-23.5(cm) = Size 36/37
Foot length 23.6-24.5(cm) = Size 38/39
Foot length 24.6-25.5(cm) = Size 40/41
























About the choose of size. Foot length 22.6-23.5(cm) = Size 36/37 Foot length 23.6-24.5(cm) = Size 38/39 Foot length 24.6-25.5(cm) = Size 40/41
About the choose of size.
Foot length 22.6-23.5(cm) = Size 36/37
Foot length 23.6-24.5(cm) = Size 38/39
Foot length 24.6-25.5(cm) = Size 40/41
























| Weight | 0.461 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 23 × 14 cm |
| Brand Name | NONE |
| Dressing style | other |
| Outsole Material | EVA |
| Heel Height | Super High (8CM – Up) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 3-5cm |
| High-concerned chemical | None |
| Sandal Type | EVA Injection Shoes |
| Upper fixing method | Injection molding |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Casual |
| Upper Material | EVA |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Gender | Women |
| Department Name | Adult |
| Closure Type | Slip-On, Slip-On |
| Back Counter Type | Back Strap |
| Pattern Type | Solid |
| Side Vamp Type | Covered |
| Fit | True to Size |
| Style | Fashion |
| Heel Type | Wedges |
| Lining Material | NONE |
| Model Number | C5512 |
| Item Type | sandals |
| Fashion Element | Platform |
| Insole Material | PU |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"23.5", "inch":"9.25"}, "size":"36-37", "vid":-2}, {"length":{"cm":"24.5", "inch":"9.65"}, "size":"38-39", "vid":-4}, {"length":{"cm":"25.5", "inch":"10.04"}, "size":"40-41", "vid":-6}, {"length":{"cm":"26.5", "inch":"10.43"}, "size":"42-43", "vid":-16}, {"length":{"cm":"27.5", "inch":"10.83"}, "size":"44-45", "vid":-17}]} |
Reviews
There are no reviews yet.