Description




























| Weight | 0.447 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 24 × 12 cm |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Dressing style | other |
| Outsole Material | EVA |
| Heel Height | Med (3CM – 5CM) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 3-5cm |
| High-concerned chemical | None |
| Sandal Type | EVA Injection Shoes |
| Upper fixing method | Injection molding |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Casual |
| Upper Material | EVA |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Gender | Women |
| Department Name | Adult |
| Back Counter Type | Front & Rear Strap |
| Pattern Type | PATCHWORK |
| Side Vamp Type | Open |
| Fit | True to Size |
| Style | Fashion |
| Heel Type | Height Increasing |
| Closure Type | Slip-On |
| Model Number | BC-1862B-xiedai |
| Item Type | sandals |
| Fashion Element | Platform |
| Insole Material | EVA |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"countrySizeMap":{"EU":"35", "BR":"33.5", "JP":"22", "UK":"2.5", "KR":"225", "MX":"22.5", "US":"5"}, "length":{"cm":"22.5", "inch":"8.86"}, "size":"35-36", "vid":8936968}, {"countrySizeMap":{"EU":"36", "BR":"35", "JP":"23", "UK":"3.5", "KR":"235", "MX":"23.5", "US":"6"}, "length":{"cm":"23.5", "inch":"9.25"}, "size":"37-38", "vid":11153007}, {"countrySizeMap":{"EU":"38", "BR":"36.5", "JP":"24", "UK":"5", "KR":"245", "MX":"24.5", "US":"7"}, "length":{"cm":"24.5", "inch":"9.65"}, "size":"39-40", "vid":4280324}]} |
Reviews
There are no reviews yet.