Description






















































Before purchasing, please check the size chart based on the length of your feet and choose the size you need Choose the size according to your foot length (don't choose the size according to the usual size in your country!!!)






















































| Weight | 0.513 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 10 cm |
| Brand Name | YEAE |
| Department Name | Adult |
| Upper Material | PU |
| Origin | Mainland China |
| Outsole Material | Rubber |
| Heel Height | Low (1CM – 3CM) |
| High-concerned chemical | None |
| Gender | Women |
| Upper fixing method | sticking |
| Whether waterproof | No |
| Whether with metal toe cap | No |
| Shoes Type | Skateboard |
| With or install Professional accessories | None |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Fashion Element | Sewing |
| Closure Type | Lace-Up |
| Season | Spring/Autumn |
| Model Number | 9105 |
| Pattern Type | Solid |
| Insole Material | EVA |
| Fit | True to Size |
| Lining Material | Mesh |
| CN | Zhejiang |
| Platform Height | 0-3cm |
| Item1 | women summer sandals |
| Item2 | women summer shoes |
| Item4 | casual beach shoes female |
| Item5 | women's summer shoes women's slippers |
| Item6 | women's slippers for the summer zapatos de mujer |
| Item7 | woman slipper pantoufle femme |
| Item9 | summer sandal for girls female |
| Item10 | comfortable, light weight, Non-slip, Wearable |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"22.5", "inch":"8.86"}, "size":"35", "vid":-5}, {"length":{"cm":"23", "inch":"9.06"}, "size":"36", "vid":-7}, {"length":{"cm":"23.5", "inch":"9.25"}, "size":"37", "vid":-9}, {"length":{"cm":"24", "inch":"9.45"}, "size":"38", "vid":-11}, {"length":{"cm":"24.5", "inch":"9.65"}, "size":"39", "vid":-13}, {"length":{"cm":"25", "inch":"9.84"}, "size":"40", "vid":-15}, {"length":{"cm":"25.5", "inch":"10.04"}, "size":"41", "vid":-17}, {"length":{"cm":"26", "inch":"10.24"}, "size":"42", "vid":-19}, {"length":{"cm":"26.5", "inch":"10.43"}, "size":"43", "vid":-21}, {"length":{"cm":"27", "inch":"10.63"}, "size":"44", "vid":-23}, {"length":{"cm":"27.5", "inch":"10.83"}, "size":"45", "vid":-25}, {"length":{"cm":"28", "inch":"11.02"}, "size":"46", "vid":-27}, {"length":{"cm":"28.5", "inch":"11.22"}, "size":"47", "vid":-29}, {"length":{"cm":"29", "inch":"11.42"}, "size":"48", "vid":-31}]} |
Reviews
There are no reviews yet.