Description












































































| Weight | 0.957 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 24 × 13 cm |
| Brand Name | rimocy |
| Department Name | Adult |
| Upper Material | PU |
| Origin | Mainland China |
| Outsole Material | Rubber |
| High-concerned chemical | None |
| Upper fixing method | stitching |
| Whether waterproof | No |
| Whether with metal toe cap | No |
| With or install Professional accessories | None |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Fashion Element | Shallow |
| Closure Type | Lace-Up |
| Model Number | N5073 |
| Pattern Type | Solid |
| Insole Material | PU |
| Fit | Smaller Than Usual |
| Lining Material | Mesh |
| heel type | thick bottom/flat heels |
| season | spring/summer/autumn |
| occasion | daily/hip hop/hi-street/holiday/driving/hiking/shopping/school |
| gender | women/woman/mujer/female/lady/ladies/femme |
| shoes type | chunky platform sneakers/thick bottom vulcanize shoes |
| shoes item | pu leather sneakers/platform women's sneakers 2023 |
| size | 35/36/37/38/39/40/41 |
| toe shape | round toe |
| heel height | 7cm |
| Choice | yes |
Reviews
There are no reviews yet.