Description
About Size:Please follow the size chart choose size according to Fit foot length size,If you have any questions, please contact us

















































About Size:Please follow the size chart choose size according to Fit foot length size,If you have any questions, please contact us
About Size:Please follow the size chart choose size according to Fit foot length size,If you have any questions, please contact us

















































| Weight | 0.280 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 25 × 15 cm |
| Brand Name | NONE |
| Shoes Type | Modern Slippers |
| Applicable Place | Outside |
| Upper Material | EVA |
| Closure Type | Pull On |
| Department Name | Adult |
| Outsole Material | EVA |
| Heel Height | Flat (≤1cm) |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Fujian |
| Season | Summer |
| Upper fixing method | Injection molding |
| Heel Type | Flat with |
| Gender | Women |
| Item Type | slippers |
| With Platforms | No |
| Style | Concise |
| Insole Material | EVA |
| Fit | True to Size |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"23", "inch":"9.06"}, "size":"37", "vid":-1}, {"length":{"cm":"23.7", "inch":"9.33"}, "size":"38", "vid":-2}, {"length":{"cm":"24.6", "inch":"9.69"}, "size":"39", "vid":-3}, {"length":{"cm":"25.5", "inch":"10.04"}, "size":"40", "vid":-4}, {"length":{"cm":"26.2", "inch":"10.31"}, "size":"41", "vid":-5}, {"length":{"cm":"26.7", "inch":"10.51"}, "size":"42", "vid":-6}, {"length":{"cm":"27.2", "inch":"10.71"}, "size":"43", "vid":-7}]} |
Reviews
There are no reviews yet.