Description












| Weight | 0.341 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 17 × 19 cm |
| Brand Name | hirigin |
| Closure Type | Open Stitch, Single Breasted |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | knitted |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Slim |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Vintage |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Autumn/Winter |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | Standard |
| Decoration | Button |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | regular |
| Material | POLYESTER |
| Gender | Women |
| Model Number | Women Knit Cardigans |
| Collar | Crew Neck |
| Pattern | Loose-fitting |
| Release Date | Autumn 2024 |
| Percentage of Material | 91%-95% |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Reviews
There are no reviews yet.