Description
Measurement In CM
|
size |
S |
M |
L |
|
Shoulder width[cm] |
35 |
36 |
37 |
|
Chest circumference[cm] |
76 |
80 |
84 |
|
Length[cm] |
50 |
51 |
52 |
|
Sleeve length[cm] |
60 |
61 |
62 |











































Measurement In CM size S M L Shoulder width[cm] 35 36 37 Chest circumference[cm] 76 80 84 Length[cm] 50 51 52 Sleeve length[cm] 60 61 62
Measurement In CM
|
size |
S |
M |
L |
|
Shoulder width[cm] |
35 |
36 |
37 |
|
Chest circumference[cm] |
76 |
80 |
84 |
|
Length[cm] |
50 |
51 |
52 |
|
Sleeve length[cm] |
60 |
61 |
62 |











































| Weight | 0.300 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 10 cm |
| Brand Name | NONE |
| Closure Type | Single Breasted |
| Elasticity | High Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | knit |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Regular Fit |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Casual |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Spring & Autumn |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | Standard |
| Decoration | Lace |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | regular |
| Material | POLYESTER, COTTON |
| Gender | Women |
| Model Number | women cardigan |
| Collar | V-Neck |
| Pattern | A-straight |
| Release Date | Autumn 2025 |
| Percentage of Material | 95% above |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| 1.27 | 12 |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"76", "inch":"29.92"}, "size":"S", "vid":100014064}, {"length":{"cm":"80", "inch":"31.50"}, "size":"M", "vid":361386}, {"length":{"cm":"84", "inch":"33.07"}, "size":"L", "vid":361385}]} |
Reviews
There are no reviews yet.