Description


































| Weight | 0.160 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 25 × 3 cm |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Sleeve Style | Flare Sleeve |
| Brand Name | phumee |
| Craft of Weaving | Knit |
| Model Number | AE368 |
| Clothing Length | regular |
| Style | Casual |
| Fit | True to Size |
| Material | POLYESTER, Elastane |
| High-concerned chemical | None |
| Decoration | STRAP |
| Weight | 161g—180g |
| Elasticity | Slight Strech |
| Tops Type | TEES |
| Season | Autumn |
| Origin | Mainland China |
| Release Date | Autumn 2025 |
| Gender | Women |
| Pattern Type | Solid |
| Item Type | tops |
| Collar | Crew Neck |
| Occasion | Office |
| Fabric Type | Broadcloth |
| Age | Junior |
| CN | Guangdong |
| Fit Type | Slim |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"100", "inch":"39.37"}, "size":"S", "vid":100014064}, {"length":{"cm":"104", "inch":"40.94"}, "size":"M", "vid":361386}, {"length":{"cm":"110", "inch":"43.31"}, "size":"L", "vid":361385}]} |
Reviews
There are no reviews yet.